20.03.2022 r. Płockie Koncerty Organowe - Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

W niedzielę 20 marca w płockiej bazylice katedralnej odbędzie się Koncert Wielkopostny w ramach festiwalu Płockie Koncerty Organowe. W wykonaniu chóru usłyszymy fragmenty najwybitniejszych dzieł muzyki wielkopostnej, do których należy Pasja według św. Mateusza – monumentalna, oparta na kunsztownych chorałach kompozycja Jana Sebastiana Bacha z 1729 roku. Do arcydzieł gatunku muzyki pasyjnej należy także Eja Mater Antonina Dvořáka – fragment oratorium Stabat Mater; skomponowane w latach 1876 – 1877 dzieło czeskiego kompozytora, które poprzez wielobarwne aspekty muzyczne odzwierciedla głębię cierpienia i przeżyć Matki Bożej.

W części organowej koncertu usłyszymy Fantazję a-moll Jana Sebastiana Bacha – utwór prezentujący niezwykłe bogactwo harmoniczne twórczości mistrza baroku, a także – należące do klasyki organowej Postludium Christiana Rincka – dzieło niemieckiego kompozytora tworzącego na przełomie epok klasycyzmu i romantyzmu.

Początek koncertu – godz. 19.00; wstęp wolny.

Obowiązujące restrykcje:

  • wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia
  • maseczki, dystans oraz dezynfekcja

Regulamin dla imprez kulturalnych (link do pobrania otwiera się w nowej karcie) oraz zgłoszenie uczestnictwa w koncercie (link do pobrania otwiera się w nowej karcie) - COVID-19.