08.05.2022 r. Płockie Koncerty Organowe - Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

W niedzielę 8 maja w płockiej bazylice katedralnej odbędzie się koncert w ramach festiwalu Płockie Koncerty Organowe, w którym wystąpi organista z Łotwy Aivars Kalējs oraz Martina Doehring sopranistka z Niemiec. Artyści tworzą od lat duet sceniczny, który oczarowuje publiczność mistrzowską grą i kreatywnością. 

W programie kompozycje m.in.: J. S. Bacha, G. F. Händla, F. Schuberta i A. Kalējsa.

Przedsięwzięcie współorganizowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Niemiecka sopranistka Martina Doehring ukończyła Akademię Muzyczną w Lubece ze statusem wyjątkowej studentki. Występowała jako solistka w Niemczech i za granicą; m.in. w Operze Gdańskiej na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Nowej, w Wenecji na Festiwalu Muzyki Dawnej, a także na festiwalach w Berlinie, Wilnie, Rydze, Bazylei, Tallinie, Helsinkach oraz w Rzymie.

Aivars Kalējs – jeden z najwybitniejszych artystów na Łotwie – kompozytor, pianista i organista napisał ponad 100 dzieł muzyki symfonicznej, organowej, fortepianowej, kameralnej i chóralnej. Otrzymał kilka nagród kompozytorskich, m.in. za utwór symfoniczny „Musica Dolente” – poświęcony ofiarom tragicznych wydarzeń z 11 września 2001 r. Jego kompozycje zostały nagrane na płytach CD wybitnych muzyków i orkiestr, takich jak Iveta Apkalna, Andris Nelsons i Łotewska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. 

Początek koncertu – godz. 19.00; wstęp wolny.