04.09.2022 r. XX Międzynarodowe Dni Muzyki Chóralnej - Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

W niedziele 4 września w bazylice katedralnej w Płocku odbędzie się koncert Giovanniego Lombardo organisty z Włoch oraz Chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses pod dyrekcją Anny Bramskiej w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Płockie Dni Muzyki Chóralnej.

W programie kompozycje organowe m.in. Jana Sebastiana Bacha, Davida Johnsona, Césara Francka oraz chórowe m.in. Claudia Cascioliniego, Charlesa Gounoda, Klausa Krämera.

Sponsor: ORLEN KolTrans

Początek koncertu godz. 19.00, wstęp wolny.

Giovanni Lombardo jest kapłanem kościoła katolickiego. Ukończył konserwatorium Arcangelo Corelli w Messynie, gdzie otrzymał dyplom w klasie fortepianu oraz magisterium wokalne. Jest także absolwentem biologii na uniwersytecie oraz bakalaureatem Teologii Świętej w instytucie Teologii św. Tomasza w Messynie. Ukończył Teologię Pastoralną na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim, magisterium organowe przy Papieskim instytucie Muzyki Sakralnej, a także kurs interpretacji muzyki organowej oraz kurs improwizacji na monumentalnych organach "Tamburini". Studiował również śpiew gregoriański oraz wokalistykę.

Giovanni Lombardo od 2012 roku zajmuje stanowisko organisty w Bazylice Katedry w Messynie; kieruje również diecezjalną szkołą formacji liturgiczno-muzycznej, nadzoruje działalność do spraw kultury, sztuki i duchowości promowanej przez Archidiecezję Messyny, Lipari i S. Lucia del Mela. Jest dyrygentem grupy muzycznej "Św. Maryi Wniebowziętej" oraz dyrektorem grupy polifonicznej"La Perosiana", która funkcjonuje od 1971 roku.

Ksiądz Lombardo w swoim życiu zajmuje się nie tylko oprawą liturgiczno-muzyczną. Jest także zapalonym turystą i przyrodnikiem, stara się promować bogactwo regionu od strony historycznej, artystycznej i kulturowej angażując się w organizację pieszych pielgrzymek po okolicznych górach Pelorytańskich oraz wycieczek trekingowych.