22.07.2023 r. Płockie Koncerty Organowe - Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

W sobotę 22 lipca w płockiej bazylice katedralnej odbędzie się koncert w ramach festiwalu Płockie Koncerty Organowe, w którym wystąpi organista z Ukrainy Volodymyr Koshuba oraz Chór Pueri et Puellae Cantores Plocesnes pod dyrekcją Anny Bramskiej.

Volodymyr Koshuba to utytułowany ukraiński organista o międzynarodowej renomie. Od 1981 roku jest solistą Narodowej Sali Koncertowej Muzyki Organowej i Kameralnej w Kijowie. Występował w wielu krajach świata – poczynając od państw bałtyckich, poprzez kraje Europy Wschodniej i Zachodniej, koncertował również w Ameryce Północnej i Południowej oraz w Japonii. W 1995 został wybrany członkiem Włoskiej Akademii Muzycznej.

Volodymyr Koshuba wielokrotnie występował w radiu i telewizji; zrealizował także wiele nagrań na płytach CD. W roku 2007 otrzymał tytuł Ludowego Artysty Ukrainy; jest również Prezesem Ukraińskiego Stowarzyszenia Organistów.

Repertuar Wołodymyra Koshuby jest bardzo szeroki. W koncercie dla płockiej publiczności usłyszymy w jego wykonaniu m.in. kompozycje Alexandra Guilmanta, Louisa Vierne’a, Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Vincenzo Belliniego i Franciszka Schuberta.              

Towarzyszący ukraińskiemu artyście chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses wykona m.in. kompozycje Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Romualda Twardowskiego oraz Józefa Świdra.

Początek koncertu – godz. 19.00; wstęp wolny.