Kronika 2006 - Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

3 stycznia 2006

W Bazylice Katedralnej w Płocku odbył się koncert kolęd w wykonaniu Pueri Cantores Plocenses oraz Chóru Dziewczęcego, który powstał przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki z inicjatywy Anny i Wiktora Bramskich.      

13 – 20 stycznia 2006

21 – 28 stycznia 2006

Zimowy obóz wypoczynkowy w Poroninie połączony z warsztatami muzycznymi. Chłopcy z Pueri Cantores Plocenses spędzili ferie wspólnie z chórem dziewczęcym.

15 lutego 2006

Pueri Cantores Plocenses wystąpił w Pałacu Ślubów w Płocku podczas uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

19 lutego 2006

Pueri Cantores Plocenses uświetnił uroczystą mszę świętą z okazji 50-lecia kapłaństwa ks. prałata Wacława Gapińskiego byłego proboszcza parafii katedralnej św. Zygmunta w Płocku, zasłużonego kapłana diecezji płockiej. Księdzu Gapińskiemu towarzyszyli obecny proboszcz katedry ks. kan. dr. Janusz Filarski, dziekan dekanatu płockiego oraz ks. prof. dr hab. Michał Marian Grzybowski.

26 lutego 2006

Na zaproszenieproboszcza parafii pw. św. Józefaw miejscowości Syberia koło Żurominaks. Sławomira KrasińskiegoPueri Cantores Plocenses uświetnił niedzielną mszę św. Po mszy odbył się koncert chóru w programie, którego znalazły się utwory kolędowo karnawałowe.

28 lutego 2006

Pueri Cantores Plocenses odwiedził ks. bp Romana Marcinkowskiego składając życzenia z okazji imienin.

 

28 lutego w Teatrze Wielkim w Warszawie chłopcy z Pueri Cantores Plocenses obejrzeli Don Giovanni W. A. Mozarta.

21 kwietnia 2006

W bazylice katedralnej odbył się wspólny koncert chóru dziewczęcego z Sigmaringen (Niemcy), chóru dziewczęcego prowadzonego przez Annę i Wiktora Bramskich oraz Pueri Cantores Plocenses.

 

24 kwietnia 2006

Pueri Cantores Plocenses wystąpił w Muzeum Diecezjalnym w Płocku podczas uroczystego przekazania przez firmę Basell dwóch zrekonstruowanych rzeźb aniołów. W uroczystości odsłonięcia zabytkowych rzeźb uczestniczyli: ks. Bp Stanisław Wielgus,prezes Basell Orlen Polyolefins Hartmut Lueker oraz dyrektor Muzeum Diecezjalnego ks. kanonik Bronisław Gwiazda.                 

26 kwietnia 2006

Pueri Cantores Plocenses wystąpił w Urzędzie Stanu Cywilnego w Płocku podczas uroczystości z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego.

 

3 – 7 maja 2006

Wyjazd Pueri Cantores Plocenses do Niemiec na cykl koncertów w ramach uroczystości zakończenia obchodów roku polsko-niemieckiego. 3 maja 2006 – koncert w Gorzowie Wielkopolskim 4 - 6 maja 2006 - koncerty w Halle (27. Internationalen Kinderchorfestivals).

20 maja 2006

Koncert z okazji 250 rocznicy urodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta. Prawykonanie Wielkiej mszy c-moll KV 427 W. A. Mozarta w Bazylice p.w.  Św. Krzyża w Warszawie. Krzysztof Kusiel - Moroz dyrygent wykonawcy: Dorota Laskowiecka – Haas sopran Małgorzata Pańko mezzosopran Zdzisław Kordyjalik tenor Sławomir Jurczak bas Warszawski Chór Chłopięcy i Męski przy Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, Pueri Cantores Plocenses, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

21 maja 2006

W ramach IV Międzynarodowego Festiwalu „Płockie Dni Muzyki Chóralnej” w bazylice katedralnej w Płocku wykonano Wielką Mszę C-moll KV 427 pod batutą Krzysztofa Kusiela – Moroza.

Wykonawcy: Bożena Harasimowicz – Haas sopran Małgorzata Pańko mezzosopran Zdzisław Kordyjalik tenor Piotr Nowacki bas Warszawski Chór Chłopięcy i Męski przy Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, Pueri Cantores Plocenses, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie

11 czerwca 2006

Obchody XXX rocznicy protestu robotniczego Czerwiec 1976 w Regionie Płockim. Uroczystą mszę świętą w kościele św. Stanisława Kostki uświetnił Pueri Cantores Plocenses.

25 czerwca - 11 lipca 2006

Wakacje w Hiszpanii

25-26.06.2006Mannheim – Niemcy (Badenia-Wirtembergia)

26-27.06.2006Lyon – jedno z największych miast Francji, położone nad rzekami Rodanem i Saoną.W drodze do Lourdes zwiedzanie rzymskiego Akweduktu w Pont du Gard we Francji.

27-29.06.2006Lourdes - Największy we Francji i jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek (także dla cudownych uzdrowień, jakich przyczyną ma być woda źródlana), odwiedzany rocznie przez 4 mln osób z całego świata.

Średniowieczny zamek w Carcassonne we Francji

29.06.-03.07.2006Calella - znana miejscowość na Costa de Maresme, często nazywana stolicą tej części wybrzeża Hiszpanii. Costa Brava i Costa de Maresme stanowią jedne z największych kąpielisk Europy. Położone w hiszpańskiej Katalonii rozciągają się od Barcelony, aż po granice z Francją.

Stadion Camp Nou w Barcelonie.

Secesyjny kościół Sagrada Familia (Świątynia Pokutna Świetej Rodziny) w Barcelonie

Expo w Barcelonie

04-06.07.2006Castellanza – Włochy (region-Lombardia, prowincja-Varese). Zwiedzanie Mediolanu. La Scala ze słynną sceną operową.

Zamek w Mediolanie.

Stadion San Siro w Mediolanie.

Gardaland – park rozrywki dla dzieci i dorosłych.

07-09.07.2006Torre de Picenardi – Włochy (region-Lombardia, prowincja- Cremona)

10-11.07.2006Brno (Słowacja)

17 – 25 lipca 2006

26 lipca – 3 sierpnia 2006

Wakacje w Jurmali (dzielnica Dzintari) Łotwa

 

3 września 2006

Pueri Cantores Plocenses wystąpił podczas Dożynek Województwa Mazowieckiego, Diecezji Płockiej i Powiatu Płockiego, które odbyły się w Wyszogrodzie. Organizatorami dożynek byli: Biskup Płocki prof. dr hab. Stanisław Wielgus, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Wojewoda Mazowiecki Tomasz Koziński, Starosta Płocki Michał Boszko oraz Burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród Henryk Klusiewicz. Pueri Cantores Plocenses uświetnił uroczystą mszę świętą koncelebrowaną na stadionie miejskim w Wyszogrodzie pod przewodnictwem ks. bp Romana Marcinkowskiego. Po mszy świętej odbył się koncert chóru. 

21 września 2006

Z okazji 100. rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Bazylice Katedralnej odbyła się uroczysta msza św. celebrowana przez Biskupa PłockiegoProf. Stanisława Wielgusa w intencji nauczycieli, pracowników, absolwentów i wychowanków szkoły. W liturgii Mszy Św. uczestniczył Pueri Cantores Plocenses.

 

29 września 2006

W bazylice katedralnej w Płocku odbył się koncert Pueri Cantores Plocenses dla uczestników VI Sympozjum Polskiego Klubu Koloproktologii.

05 października 2006

Wyjazd do Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Chórzyści obejrzeli popularny w całej Europie musical „Taniec Wampirów” oparty na scenariuszu filmu Romana Pogańskiego „The Fearless Vampire Killers” (Nieustraszeni pogromcy wampirów) z 1967 roku.

 

14 października 2006

Pueri Cantores Plocenses uświetnił swym śpiewem uroczystości inaugurujące rok akademicki 2006/07 w Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Płońsku.

 

15 października 2006

W ramach obchodów Dni Papieskich w Bazylice Katedralnej odbyła się msza święta pod przewodnictwem bp. Romana Marcinkowskiego. W liturgii uczestniczył Pueri Cantores Plocenses.

18 października 2006

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Płocku odbyła się uroczystość 50-lecia pożycia małżeńskiego. Po oficjalnej części Pueri Cantores Plocenses pod dyrekcją Anny Bramskiej zaśpiewał „Ave Maria” F. Schuberta oraz „Now is the Month of Maying” T. Morleya.

 

20 – 22 października 2006

Pueri Cantores Plocenses uczestniczył w warsztatach muzycznych dla sopranów i altów w Hajnówce w ramach przygotowania do Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej 2007. Chór pracował z dyrygentami: ks. diakonem Markiem Maciuką i jego małżonką Panią Mirosławą , prowadzącymi chóry cerkiewne, które tak jak Pueri Cantores Plocenses śpiewają podczas nabożeństw ale w Kościele Prawosławnym. Chłopcy poznali świątynię prawosławną i starali się zrozumieć muzykę cerkiewną, uczestniczyli w niedzielnej Mszy Świętej w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego na zaproszenie  Parafii Rzymskokatolickiej w Hajnówce. Czas wolny chłopcy wykorzystali na zapoznanie z żubrami i zajęcia dydaktyczne w Muzeum przyrodniczym w Białowieży. Na zakończenie warsztatów zaprezentowali przygotowany program.

5 listopada 2006

Msza święta w intencji zmarłych w Hospicjum Płock

 

11 listopada 2006

Obchody narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w Płocku uroczystą Mszą świętą w katedrze w intencji Ojczyzny. Udział w niej wzięli przedstawiciele władz wszystkich szczebli oraz poczty sztandarowe wojska, policji, szkół oraz organizacji pozarządowych. Eucharystii w obecności bp. Romana Marcinkowskiego, Kapituły Katedralnej oraz koncelebrujących kapłanów przewodniczył i homilię wygłosił biskup płocki prof. dr hab. Stanisław Wielgus. Mszę uświetnił swym śpiewem Pueri Cantores Plocenses.

 

19 listopada 2006

Pueri Cantores Plocenses wziął udział w IX Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis. Festiwal posiada formułę konkursu jest imprezą cykliczną o zasięgu ogólnopolskim. Głównym jego celem jest popularyzacja chóralistyki oraz literatury chóralnej polskiej i zagranicznej. Organizatorami CANTIO LODZIENSIS są: Łódzki Dom Kultury, Polski Związek Chórów i Orkiestr, Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Pueri Cantores Plocenses zdobył III nagrodę  w kategorii chórów dziecięcych (I i II nagrody nie przyznano). Ponadto otrzymał nagrodę specjalną Kuratora Oświaty w Łodzi. Ogółem w Festiwalu wystąpiło 28 zespołów m.in. z Kalisza, Warszawy, Bydgoszczy, Torunia, Katowic, Obornik, Gliwic, Lęborka, Częstochowy, Płocka i Łodzi.

22 listopada 2006

W Bazylice Św. Krzyża w Warszawie odbył się I Warszawski Festiwal "Święta Cecylia". Pueri Cantores Plocenses wspólnie z Chórem Chłopięcym i Męskim przy Akademii Muzycznej w Warszawie oraz orkiestrą Sinfonia Varsovia wykonali "Messe Solennelle" (Mszę uroczystą do Św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej) Charlesa Gounoda. Chórom i orkiestrze towarzyszyli Izabella Jaszczułt -Kraszewska –sopran, Mariusz Cyciura –tenor oraz Tomasz Piluchowski –bas, dyrygował  Krzysztof Kusiel-Moroz. W programie “Messe Solennelle de Sainte Cecilie”: - Kyrie -Gloria - Credo - Offertorium - Sanctus - Benedictus - Agnus Dei Domine, salvam

24 listopada 2006

Na zakończenie obchodów Jubileuszu 650-lecia płockiej Fary w Kościele Farnym odbył się koncert "Messe Solennelle"  Charlesa Gounoda.

Mszę wykonali: Pueri Cantores Plocenses, Chór Chłopięcy i Męski przy Akademii Muzycznej w Warszawie, orkiestra Sinfonia Varsovia oraz soliści Grażyna Flicińska-Panfil  –sopran, Mariusz Cyciura –tenor oraz Tomasz Piluchowski –bas, dyrygował  Krzysztof Kusiel-Moroz.

17 grudnia 2006

Spotkanie opłatkowe członków chóru, rodziców i przyjaciół w restauracji Hotelu Dębowa Góra.

 

21 grudnia 2006

Koncert Pueri Cantores Plocenses w Teatrze Kwadrat w Warszawie na zaproszenie Konrada Jaskóły prezesa firmy Polimex-Mostostal SA.

 

24 grudnia 2006

Mszę świętą w bazylice katedralnej transmitowaną przez TV Polonia uświetnił swym śpiewem Pueri Cantores Plocenses. Mszę celebrował ks. bp Roman Marcinkowski.

 

31 grudnia 2006

Uroczyste pożegnanie Arcybiskupa Stanisława Wielgusa z duszpasterzami i wiernymi diecezji płockiej. W liturgii Mszy świętej w bazylice katedralnej transmitowanej przez TV Trwam uczestniczył Pueri Cantores Plocenses.