Kronika 2017 - Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

7 – 14 lutego 2017

Pueri et Puellae Cantores Plocenses odbył tournéepo Izraelu. Podczas koncertów w Bazylice św. Anny oraz Auli Centrum Notre Dame w Jerozolimie, a także na Uniwersytecie Katolickim i w sierocińcu w Betlejem chór promował muzykę polskich i europejskich kompozytorów. Koncerty cieszyły się dużym zainteresowaniem, gromadząc za każdym razem kilkusetosobową widownię.

W czasie pobytu w Izraelu chór zwiedził Tel Awiw, Jerozolimę, Betlejem, Nazaret, Tabge w Galilei, Tyberiadę, Kafarnaum i Jerycho – miejsca Ziemi Świętej, które są celem wielu pielgrzymek z całego świata.

18 – 25 lutego 2017

Pueri et Puellae Cantores Plocenses

przebywał na warsztatach muzycznych wMurzasichle – malowniczej miejscowości u podnóża Tatr. Celem chórzystów – jak co roku – była praca nad emisją głosu i wyrównaniem brzmienia oraz wdrażaniem młodszych chórzystów do grupy koncertowej.

Zajęcia prowadzili Marta Paulina Gabryelczak-Paprocka iPaweł Łuczak.Tradycyjnie nie zabrakło jednak czasu na gry i zabawy, również te związane z muzyką, które integrowały grupę.

Zimowe warsztaty chórzyści wykorzystali również do wypraw na stok narciarski i doskonalenia jazdy na nartachoraz zwiedzanie okolic, m.in. Ludźmierza.

1 kwietnia – 30 czerwca 2017

W siedzibie chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses przy ul. Tumskiej 5a została zorganizowana wystawa poświęcona życiu i twórczości dwóch wybitnych polskich kompozytorów – Stanisława Moniuszki i Wojciecha Kilara. Wystawę zrealizowano w ramach projektu „Musica Fidei – Moniuszko i Kiler” dofinansowanego przez fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka”.

6 kwietnia 2017

Pueri et Puellae Cantores Plocenses pod dyrekcją Anny Bramskiej

wystąpił w Muzeum Mazowieckim w Płocku podczas otwarcia wystawy

fotografii Czesława Czaplińskiego "Via Dolorosa. Ze śmierci do życia".

Na wystawie pokazane zostały zdjęcia światowej sławy polskiego fotografa, przedstawiające w pierwszej części wystawy miejsca związane z Drogą Krzyżową w Jerozolimie, w drugiej części – stacje namalowane przez Franciszka Maśluszczaka, składające się na Drogę Krzyżową, którą na co dzień można zobaczyć w warszawskim Kościele na Ursynowie.

9 kwietnia 2017

W ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Płockie Dni Muzyki Chóralnej w bazylice katedralnej w Płocku wystąpił Lwowski Chór Akademicki „Dudaryk” pod dyrekcją Dymytro Katsala. Podczas koncertu ukraińscy artyści zaprezentowali pieśni sakralne kościoła wschodniego oraz utwory religijne najwybitniejszych kompozytorów ukraińskich od XVII wieku do współczesności.

23 kwietnia 2017

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Płockie Koncerty Organowe w bazylice katedralnej w Płocku wystąpił Wiktor Bramski oraz Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

W programie znalazły się organowe kompozycje m.in. Jana Sebastiana Bacha oraz Jacquesa-Nicolas Lammensa, a także utwory chóralne: „Alleluja” Romualda Twardowskiego i Gordona Younga oraz „Haec Dies” Mikołaja Zielińskiego, „Veni Sancte Spiritus” Hieronima z Koprzywnicy, „Pater Noster” Piotra Janczaka i „Salve Regina” Bartosza Chajdeckiego.

28 kwietnia – 3 maja 2017

W ramach rewizyty kulturalnej Pueri et Puellae Cantores Plocenses koncertował w Danii na zaproszenie chóru dziewczęcego „Soenderjysk Pigekor” z miasta Sønderborg, który odwiedził Płock w pół roku wcześniej.

Podczas dwóch koncertów w Kościele Najświętszej Marii Panny w Sønderborgu i w katedrze w Ribe chór promował muzykę polską różnych epok. Pobyt w Danii chórzyści wykorzystali na odwiedzenienajwiększego parku Legoland na świecie – parku rozrywki położonego w mieście Billund. W czasie podróży przez Niemcy chórzyści zwiedzili ponadto Berlin i Hamburg.

8 maja 2017

W związku z przejściem na emeryturę biskupa pomocniczego diecezji płockiej bp. Romana Marcinkowskiego wpłockiej katedrze odbyła się Msza św. dziękczynna za jego 32-letnią posługę.Liturgię uświetnił śpiew chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

4 czerwca 2017

Śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska (mezzosopran) oraz Pueri et Puellae Cantores Plocenses uświetnili uroczystą Mszę świętą z okazji 780. rocznicy lokacji miasta Płocka, która odbyła się w bazylice katedralnej w Płocku. Uroczystej liturgii przewodniczył biskup płocki Piotr Libera.

4 czerwca 2017

W ramach „Dni Chemika” na terenach zielonych płockiej filii Politechniki Warszawskiej odbył się piknik, na który PKN ORLEN zaprosił swoich pracowników i wszystkich mieszkańców Płocka. Drugi dzień imprezy otworzył krótki występ Płockiej Orkiestry Symfonicznej i Pueri et Puellae Cantores Plocenses.Z przygotowanego programu muzyka filmowa, wykonali m.in. utwory skomponowane do filmów „Król Artur” oraz „Piraci z Karaibów”.

11 czerwca 2017

W ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Płockie Dni Muzyki Chóralnej w bazylice katedralnej w Płocku odbył się koncert „Musica Fidei – Moniuszko i Kilar”. Wystąpili w nim Płocka Orkiestra Symfoniczna, Pueri et Puellae Cantores Plocenses oraz chórowi soliści: Magdalena Urbanek – sopran, Maria Korsak – alt, Albert Rugieł – tenor, Michał Kędzierski – bas.

W koncercie poprowadzonym przez dyrygenta Vladimira Kiradjiewa wykonano I Litanię Ostrobramską Stanisława Moniuszki oraz trzy kompozycje Wojciecha Kilara: Exodus, Angelus i Viktorię. Koncert dofinansowany przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka” miał na celu ukazanie szczególnego charakteru muzyki sakralnej kompozytorów polskich o kresowych korzeniach oraz przybliżenie ich postaci. Spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.

18 – 29 czerwca 2017

Grupa najmłodszych sopranów i altów chóru Pueri et Puellae Cantores Plocensesprzebywała na warsztatach muzycznych w Zaostrogu w chorwackiej Dalmacji.Podczas pobytu chórzyści pracowali nad emisją głosu i nowym programem. 

Obok zajęć muzycznych zorganizowany był czynny wypoczynek: poznawanie zabytków i kultury Chorwacji, w ramach którego zwiedzili chorwackie miasta Zagrzeb, Trogir, Split, Omiš, Sučuraj na wyspie Hvar oraz Trpanj na półwyspie Pelješac.

9 lipca 2017

W kolejnym koncercie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Płockie Koncerty Organowe w bazylice katedralnej w Płocku wystąpił Jerzy Dziubliński – organista, profesor i absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Konserwatorium Muzycznego w Genewie.

Gość festiwalu wykonał utwory: Augusta Freyera - Wariacje koncertowe na temat pieśni kościelnej Bortniańskiego, Johannesa Brahmsa – Chorał Mein Jesu, der Du mich oraz dwa utwory Mieczysława Surzyńskiego z cyklu Improvisations pour orgueChant triste i Toccata. Artyście towarzyszył chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses, który wykonał utwory kompozytorów polskich, m.in. mistrzów baroku: Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego i Mikołaja Zielińskiego. W partiach solowych wystąpili chórzyści: Magdalena Urbanek, Maria Korsak i Michał Kędzierski.

14 lipca – 3 sierpnia 2017

Pueri et Puellae Cantores Plocensesprzebywał w Brazylii, gdzie w dniach 18-23 lipca brał udział w 41. Międzynarodowym Kongresie Pueri Cantores w Rio de Janeiro.

Polskę reprezentowały także chóry z Krakowa, Częstochowy i Poznania. Pierwsze dni poświęcone były na zwiedzanie Rio de Janeiro, łącznie ze wzgórzem Corcovado z pomnikiem Chrystusa Odkupiciela, Głowy Cukru, plaży Copacabana oraz historycznego centrum miasta.

Ponadto chórzyści odwiedzili Ogród Botaniczny w Rio de Janeiro, który jest jednym z najpiękniejszych i największych na świecie, odbyli rejs po zatoce i popłynęli na wyspę Ilha Grande– nazywanej „brazylijskimi Karaibami”.

Druga cześć pobytu wiązała się z wydarzeniami kongresowymi. Mottem kongresu były słowa Maryi wypowiedziane w Kanie Galilejskiej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”, które stały się inspiracją do uwielbienia Pana w radosnych pieśniach. Razem z około 1000. śpiewakami z całego świata chór uczestniczył w ceremonii otwarcia Kongresu, Modlitwie o Pokój oraz uroczystej Mszy Świętej w Katedrze Św. Sebastiana w Rio de Janeiro na zakończenie kongresu.

Ponadto chór wziął udział we Mszy Narodowej (gdzie śpiewał razem z pozostałymi trzema chórami z Polski). Przed wyjazdem z Rio de Janeiro Pueri et Puellae Cantores Plocenses wystąpił z koncertem w Bazylice Sanktuarium Św. Sebastiana Braci Kapucynów oraz przygotował oprawę muzyczną niedzielnej mszy świętej.

W trzeciej części wyjazdu po zakończeniu kongresu chór odbył trasę koncertową, występując w Missal, Campo Largo, Botucatu i Sao Paulo. W czasie tournéemiędzy koncertami chórzyści zwiedzili zaporę wodnąItaipu na rzeceParana, będącą drugą co do wielkościelektrownią wodnąna świecie,słynne wodospady Iguazu na granicy Brazylii z Argentyną, Park Vila Velhaoraz Muzeum Jana Pawła II w Kurytybie.

W Campo Largo (k. Kurytyby) chór został przyjęty przez społeczność brazylijskiej Polonii. Podczas powitania wystąpił lokalny zespół Wiosna, prezentując polskie tańce ludowe. Ostatnie cztery dni w Brazylii chórzyści spędzili w Botucatu i w Sao Paulo. W Botucatu zostali przyjęci przez rodziny chórzystów z chóru św. Marceliny. Pueri et Puellae Cantores Plocenseswystąpił podczas mszy w kościele Franciszkanów oraz dał koncert w sali koncertowej katolickiej szkoły pw. św. Marceliny.

W Sao Paulo chór wystąpił z koncertem w klasztorze benedyktyńskim, gdzie podczas pielgrzymki w Brazylii w 1980 roku nocował papież Jan Paweł II. Gościem honorowym występu w Sao Paulo była pani Janina Szczepańska-Wścieklica – uczestniczka Powstania Warszawskiego w 1944 roku.

24 sierpnia – 3 września 2017

Młodsza grupa sopranów i altów chóru Pueri et Puellae Cantores Plocensesuczestniczyła w XXVII Międzynarodowym konkursie CHORUS INSIDE CROATIA w Rovinj (Chorwacja) i Wenecji (Włochy).

Chór odniósł kolejny sukces zdobywając, złoty medal w kategorii B (Muzyka ludowa), Grand Prix dla najlepszego chóru w kategorii C (Muzyka sakralna) oraz złoty medal w kategorii akademicki śpiew solowy dla chórzystki Marii Korsak. Dyplomem wyróżniono także kierownika artystycznego chóru Wiktora Bramskiego za wysoką wartość artystyczną wyrażoną w interpretacji muzyki podczas konkursu.

Wykonawców oceniało międzynarodowe jury w składzie: Pasquale Veleno (Włochy), Maria Struve (Rosja), Oriana Vozila (Chorwacja). W konkursie wzięły udział chóry z Rosji, Białorusi, Mołdawii, Włoch, Słowenii oraz z Chorwacji. W czasie pobytu chórzyści zwiedzili miasta: Rovinj, Pula, Poreč, Rijeka w Chorwacji oraz Wenecję i Triest we Włoszech.

7 - 10 września 2017

Pueri et Puellae Cantores Plocenses przebywał w Rzeszowie na IX Krajowym Kongresie Polskiej Federacji Pueri Cantores. Kongres, którego ceremonia otwarcia miała miejsce na Rynku w Rzeszowie przebiegał pod hasłem „Da pacem, Domine, in diebus nostris” (Obdarz nas, Panie, pokojem w naszych czasach).

Udział w nim wzięło 26 chórów z Polski i kilka chórów z zagranicy (Łotwy, Ukrainy i Węgier), które stworzyły razem potężny zespół złożony z tysiąca śpiewaków. Podczas Kongresu chórzyści mieli okazję do wspólnych spotkań, koncertów i modlitwy poprzez piękny śpiew chóralny w liturgii.

Przewodnią ideą spotkania w stolicy Podkarpacia, w myśl wspomnianego hasła i w nawiązaniu do jednej z wartości pielęgnowanych przez Federację Pueri Cantores, była modlitwa o pokój w regionie i świecie. Zjazd nawiązał również do zbliżającego się 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także stał się okazją do świętowania 25-lecia Polskiej Federacji Pueri Cantores.

W ramach Nocy chórów Pueri et Puellae Cantores Plocenses wystąpił w kościele Narodzenia NMP w Sędziszowie Małopolskim.

Kongres zakończył sięMszą św. w katedrze pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie.

26 września – 2 października 2017

Z koncertem „Salve Polonia!”, promującym polską muzykę, chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses wystąpił podczas prestiżowego XXVIII Międzynarodowego Festiwalu „Kijów Muzyka Fest 2017” w stolicy Ukrainy.

W Wielkiej Sali im. Bohatera Ukrainy Wasyla Slipaka Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie Pueri et Puellae Cantores Plocenses wspólnie z ukraińskimi solistami oraz Akademicką Zasłużoną Orkiestrą Symfoniczną Ukraińskiego Radia wykonali wielkie dzieła polskiej muzyki sakralnej: I Litanię OstrobramskąStanisława Moniuszki, a także utwory Exodus, Angelus oraz Victorię Wojciecha Kilara (te ostatnie wespół z Chórem Chłopięcym Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie). Dyrygował Volodymyr Sheiko.

 

Zainteresowanie koncertem było ogromne. Do Filharmonii przybyli w ogromnej większości znawcy muzyki: muzykolodzy, krytycy muzyczni, kompozytorzy, twórcy kultury i studenci akademii. Wykonane kompozycje wywarły wielkie wrażeniei zostały bardzo gorąco przyjęte przez kijowską publiczność, którana koniec podziękowała wykonawcom niesamowitą owacją. Projekt "Salve Polonia!" miał na celu popularyzację wielkich dzieł muzyki polskiej na Ukrainie i został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiejoraz ukraińskiego Ministerstwa Kultury.Sam koncert był premierowym wykonaniem w/w utworów Kilara i Moniuszki na Ukrainie i transmitowany był na żywo w Ukraińskim Radiu. Chór otrzymał Honorową Odznakę od Przewodniczącego Związku Kompozytorów Ukrainy Igora Szczerbakowa.

Ponadto w ramach festiwalu „Kijów Music Fest 2017” odbyły się jeszcze dwa występy promujące muzykę polską w muzeum na terenie zespołu klasztorów Ławry Kijowsko–Peczerskiej oraz w kościele św. Aleksandra w Kijowie, gdziew koncercie "Ave Mater Ecclesia" chór zaprezentował polskie utwory muzyki sakralnej różnych epok. W otwartym dla szerokiej publiczności programie zabrzmiały kompozycje Mikołaja Zieleńskiego, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Piotra Jańczaka, Wojciecha Kilara, Romualda Twardowskiego, Pawła Łukaszewskiego i Bartosza Chajdeckiego.

Podczas wizyty w Kijowie nie zabrakło oczywiście czasu na zwiedzanie. Chórzyści zobaczyli Sobór Mądrości Bożej, Ławrę Kijowsko-Peczerską, Monaster św. Michała, Kościół św. Aleksandra, Sobór św. Włodzimierza, Złotą Bramę w Kijowie, Plac Niepodległości (Majdan), Muzeum historii Ukrainy oraz Chreszczatyk (główną, reprezentacyjnąulicęKijowa).

11 października 2017

W Bazylice katedralnej w Płocku wystąpił chór dziecięco-młodzieżowy Saint Marcelline’s Choir z katolickiej szkoły w Botucatu w Brazylii. Saint Marcelline’s Choir pod dyrekcją profesora Jose Alberto Corulli przedstawił się w repertuarze sakralnym i tradycyjnym, wykonując m.in. utwory zbrazylijskiego kręgu kulturowego, inspirowane kulturą indian.

Koncert odbył się w ramach XV edycji Międzynarodowego Festiwalu Płockie Dni Muzyki Chóralnej i był zwieńczeniem wizyty Brazylijczyków w Polsce, którzy Płock odwiedzili w ramach wymiany kulturalnej z chórem Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Mimo krótkiego trzydniowego pobytu w Polsce zaprzyjaźnionym chórzystom z Brazylii udało się zwiedzić Warszawę, Toruń i Płock.

W Płocku goście zwiedzili katedrę, Muzeum Mazowieckie, Muzeum Diecezjalne oraz starówkę. Rozegrali również towarzyski mecz w piłkę nożną z chórzystami z Pueri et Puellae Cantores Plocenses na boisku Jagiellonki. Był on rewanżem za lipcowe spotkaniew Botucatu. Oba mecze zakończyły się wygraną płocczan.

Na pożegnanie przygotowano wieczorny poczęstunek w siedzibie chóru, gdzie czekał specjalnie na tę okazję przygotowany tort w polsko-brazylijskich barwach.

13 października 2017

Z okazji święta Ratownictwa Medycznego i jubileuszu 20-lecia SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku w Bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Płocku odbyła się uroczysta msza święta, której oprawę muzyczną zapewnił chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

15 października 2017

W bazylice katedralnej w Płocku odbył się koncert Wiktora Bramskiego oraz Pueri et Puellae Cantores Plocenses w ramach Międzynarodowego Festiwalu Płockie Koncerty Organowe. Wiktor Bramski zaprezentował utwory organowe m.in. zepoki baroku ifrancuskiego romantyzmu: Jana Sebastiana Bacha, Georga Filipa Telemana, Cesara Francka oraz Louisa Jamesa Lefébure-Vély’ego. W części chóralnej z okazji święta Matki Boskiej Bolesnej Pueri et Puellae Cantores Plocenses wykonał kilkakrotnie „Ave Maria” autorstwa różnych kompozytorów: m.in. Franza Schuberta, Adolfa de Dossa, Gaetano Donizettiego i Giulio Cacciniego. Publiczność katedralna miała okazję podziwiać nie tylko wykonania chóralne, ale równieżsolistów – duet Michał Kędzierski (bas) iAlbert Rugieł (tenor) oraz Marię Korsak (sopran) iMagdalenę Urbanek (sopran). Koncert wpisał się w obchody „Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej” odbywające się pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją".

5 listopada 2017

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę po Wszystkich Świętych w płockiej bazylice katedralnej odbyła się Msza Świętaw intencji zmarłych w Hospicjach stacjonarnych i domowych, prowadzonych przez Caritas Diecezji Płockiej. Liturgiczną oprawę Mszy św. zapewnili pracownicy Caritas Diecezji Płockiej, śpiewem uświetnił ją chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

11 listopada 2017

Msza św. w bazylice katedralnej rozpoczęła płockie obchody Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości liturgicznej wzięli udział parlamentarzyści ziemi płockiej, władze miasta i powiatu, przedstawiciele władz wojewódzkich, kombatanci, poczty sztandarowe szkół, instytucji, stowarzyszeń. Przewodniczył jej Ordynariusz płocki bp Piotr Libera, który w homilii mówił o dochodzeniu Polaków do wolnej ojczyzny. Oprawę muzyczną mszy w intencji Ojczyzny przygotował chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

3 grudnia 2017

Muzeum Mazowieckie w Płocku zorganizowało X Kiermasz Bożonarodzeniowy.Tradycyjnie w programie przewidziano wystawy twórców ludowych, możliwość nabycia rękodzieła artystycznego, warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pokazy kulinarne, oraz konkursy z nagrodami. W ramach jubileuszowej edycji kiermaszu odbyły się występy muzyczno-wokalne w wykonaniu chórów: Vox Maiorum, Pueri et Puellae Cantores Plocenses, Harcerskiego Zespół Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, oraz występ Patrycji Malinowskiej.

9 grudnia 2017

Pueri et Puellae Cantores Plocenses wystąpił z koncertem kolęd w Sali widowiskowej Gimnazjum nr 5 w Płocku. Koncert dedykowany mieszkańcom osiedla Łukasiewicza był częścią artystyczną spotkania opłatkowego zorganizowanego przez RadęMieszkańców os. Łukasiewicza oraz proboszcza Rzymskokatolickiej ParafiiŚw. Jadwigi Królowej wPłocku. W uroczystym spotkaniu wigilijnym z mieszkańcami osiedla wzięli udział: prezydent Andrzej Nowakowski, wiceprezydent Roman Siemiątkowski, dyrektor Wydziału Edukacji iKultury Starostwa Powiatowego wPłocku Małgorzata Struzik, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Kominek, płoccy radni ioczywiście mieszkańcy.

9 grudnia 2017

W siedzibie Pueri et Puellae Cantores Plocenses odbyło się spotkanie opłatkowe chóru, w którym udział wzięło kilkaset osób (chórzyści, rodzice, kandydaci i byli chórzyści oraz zaproszeni goście sympatycy i sponsorzy chóru).

Podczas spotkania wyświetlono prezentację multimedialną przedstawiającą działalność chóru w mijającym roku. Zgodnie z polską tradycją było dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, prezenty i wspólny poczęstunek.

Chórową wigilię swoją obecnością zaszczycili m.in. J.E. Biskup Płocki Piotr Libera, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski oraz proboszcz parafii katedralnej ks. Stefan Cegłowski. Bp Piotr Libera podziękował chórowi za to, czego dokonał w minionym roku – pełnym „osiągnięć, sukcesów i tytanicznej pracy”. Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski życzył także chórowi, aby nigdy nie zabrakło mu pasji i miłości do tego, co robi i aby tę miłość czerpał także przy okazji świąt Bożego Narodzenia.

11 grudnia 2017

W Domu Darmstadt w Płocku odbył się koncert kolęd dla pracowników Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W wykonaniu Pueri et Puellae Cantores Plocenses pod dyrekcją Anny Bramskiej zebrani przed firmowym spotkaniem wigilijnym usłyszeli staropolskie kolędy i pastorałki, kompozycje współczesne, a także zagraniczne utwory bożonarodzeniowe.

17 grudnia 2017

Klub Wisła Płock S.A. zorganizował uroczystą galę z okazji 70-lecia istnienia klubu i 40-lecia Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Uroczystości rozpoczęły się w płockiej Bazylice Katedralnej, gdzie odbyła się uroczysta msza święta podsumowująca piękną, 70-letnią historię Dumy Mazowsza. Był to również hołd dla wszystkich pracowników i zawodników, którzy budowali markę klubu od 1947 roku. Mszę św. uświetnił swym śpiewem Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Na zakończenie mszy proboszcz katedry ks. Stefan Cegłowski przekazał chórowi otrzymaną od prezesa klubu Jacka Kruszewskiego piłkę i koszulkę Wisły Płock.

19 grudnia 2017

W auli LiceumOgólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiegow Płocku odbył sięfinał Akcji Gwiazdka! W ramach trzeciej edycji akcji charytatywnej z koncertem kolęd wystąpiły chóry Pueri et Puellae Cantores Plocenses oraz Minstrel. Założeniem akcji jest spełnienie marzeń dzieci z terenu powiatu płockiego, mieszkających w rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych, Domu Samotnej Matki i Dziecka oraz w noclegowni dla kobiet i dzieci.

26 grudnia 2017

Ostatni koncert mijającego roku chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses wykonał w Bazylice Katedralnej w Płocku. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia chór wystąpił z koncertem kolęd. Zaprezentowany został bardzo różnorodny repertuar odstaropolskichtradycyjnychkolęd, przez te mniej znane, a czasami także nieco zapomniane kolędy, po pastorałki i popularne na świecie utwory o tematyce świątecznej. Podczas koncertu można było usłyszeć utwory w nowych opracowaniach, m.in.Adeste Fideles(opr. U. Novello),We Wish You a Merry ChristmasJ. Ruttera,Jingle Bells(opr. J. Pierpoint z 1957r.) orazNie było miejsca dla Ciebie(opr. S. Wiazełko).

grudzień 2017

Ukazała się płyta Salve Polonia!. Nagranie jest zapisem z koncertu Salve Polonia!, który odbył się 1 października 2017 roku w Wielkiej Sali im. Bohatera Ukrainy Wasyla Slipaka Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Płyta zawiera wielkie dzieła polskich kompozytorów:

1 I Litania Ostrobramska - Stanisław Moniuszko

2 Exodus - Wojciech Kilar

3 Angelus - Wojciech Kilar

4 Victoria - Wojciech Kilar

Wykonawcy:

Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses

Chór Chłopięcy Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy im. Piotra Czajkowskiego

Akademicka Zasłużona Orkiestra Symfoniczna Ukraińskiego Radia

Soliści:

Valentyna Matiushenko - sopran

Olga Tabulina - alt

Oleksandr Chuvpylo - tenor

Oleksandr Kharlamov - bas

Dyrygent: Volodymyr Sheiko

Płyta ukazała się wlimitowanym nakładzie 400 sztuk.