Kronika 2020 - Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj:

5 stycznia 2020

W kościele Rzymskokatolickiej Parafii św. Jakuba Apostoła w Płocku-Imielnicy chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses wystąpił z koncertem kolęd. W repertuarze znalazły się przede wszystkim najpiękniejsze polskie kolędy, w tym m.in.: Witaj Jezu ukochany, Leży nagusieńki, Przybieżeli do Betlejem, Narodził się nam Zbawiciel, Cicha noc, Z narodzenia Pana, Anioł pasterzom mówił i Nie było miejsca dla Ciebie. W roli solistów wystąpili chórzyści: Paweł Andrzejak, Oliwia Maciejewska, Agata Tarka, Krystian Szymański, Dominika Zembrzycka i Paulina Banaszczak. Wprowadzenia do kolęd zaprezentowali chórzyści – Maria Kozłowska i Tomasz Kędzierski. Przed koncertem chór zapewnił także oprawę muzyczną mszy świętej.

6 stycznia 2020

W święto Trzech Króli chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses uświetnił Mszę św., która odbyła się w bazylice katedralnej. W repertuarze znalazły się kolędy odpowiednie dla liturgii uroczystości Objawienia Pańskiego: Mędrcy świata, monarchowie; Bracia, patrzcie jeno oraz Transeamus usque Bethlehem z solistą Michałem Kędzierskim.

19 stycznia 2020

W drugim dniu tygodnia ekumenicznego w płockiej bazylice katedralnej odbyła się uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan. W Eucharystii, której przewodniczył bp Piotr Libera, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich kościołów: biskup naczelny Starokatolickiego Kościoła Mariawitów bp Karol M. Babi, proboszcz parafii prawosławnej w Płocku, ks. mitrat Eliasz Tarasiewicz, oraz proboszcz parafii ewangelickiej w Płocku, ks. Szymon Czembor.

Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses zapewnił oprawę muzyczną nabożeństwa. Chór wykonał m.in. utwory Panis Angelicus (solo Albert Rugieł), Adeste Fideles (solo: P. Banaszczak, D. Zembrzycka, A. Rugieł, M. Kędzierski), a także pastorałkę Bracia patrzcie jeno. Msza była transmitowana przez telewizję TV Polonia oraz stację radiową KRDP.

28 stycznia 2020

Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses wystąpił z koncertem noworocznym w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku. W repertuarze znalazły się kolędy, pastorałki i utwory patriotyczne. Publiczność usłyszała pieśni m.in.: Cześć Ci, Polsko! Karola Kurpińskiego, Ojcze z niebios Stanisława Moniuszki, polonez Pożegnanie Ojczyzny Michała K. Ogińskiego, Wojsko polskie Wacława Lachmana, Ziemia Matula Ottona Żukowskiego czy Armio Krajowa Zbigniewa Kabaty. Utwory muzyczne były przeplatane fragmentami polskiej poezji niepodległościowej. Chórzyści recytowali m.in. wiersze: Dwie dole Marii Konopnickiej, Żale Sarmaty Franciszka Karpińskiego, Co mi troski Władysława Broniewskiego oraz Wiozą ich… Teresy Bogusławskiej.

7 – 14 lutego 2020

W okresie ferii zimowych chórzyści uczestniczyli w warsztatach muzycznych w ośrodku wypoczynkowym „Elżbieta” w Poroninie. W pierwszym turnusie 50-osobowa starsza grupa sopranów, altów, tenorów i basów doskonaliła technikę wokalną, pracowała nad wyrównaniem brzmienia oraz przygotowywała repertuar na zbliżające się koncerty. Zajęcia odbywały się pod kierunkiem Anny i Wiktora Bramskich oraz wykładowcy Akademii Muzycznej w Poznaniu, Przemysława Czekały. Wolny czas wypełniły jak co roku zajęcia rekreacyjne - jazda na nartach w Bukowinie Tatrzańskiej oraz spacery po tatrzańskich szlakach.

15 – 22 lutego 2020

W drugim tygodniu ferii swoje umiejętności wokalne doskonaliła 45-osobowa, młodsza grupa złożona z sopranów i altów. Szczególnie dla najmłodszych chórzystów warsztaty muzyczne w Poroninie są wyjątkową okazją nie tylko do ćwiczeń, ale także do integracji w grupie oraz nauki jazdy na nartach.

26 lutego 2020

W Środę Popielcową chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses uświetnił uroczystą Mszę św. w płockiej Bazylice katedralnej. Podczas liturgii rozpoczynającej okres Wielkiego Postu, której przewodniczył Biskup Piotr Libera, chór wykonał Psalm 51 znany także pod tradycyjnym tytułem łacińskim Miserere Mei Deus (Zmiłuj się nade mną, Boże).

29 lutego 2020

W płockiej bazylice katedralnej została odprawiona uroczysta Msza święta z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Nabożeństwo z oprawą muzyczną chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses koncelebrowali ks. proboszcz Stefan Cegłowski, kapelan środowisk kombatanckich ks. Tadeusz Łebkowski oraz ks. Henryk Lewandowski i ks. Piotr Muzyczyszyn. Po mszy chór wystąpił z krótkim koncertem pieśni patriotycznych.

13 marca 2020

Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego czasowo ograniczyło działalność instytucji kultury w związku z potrzebą zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania pandemii COVID-19. Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses podobnie jak inne zespoły zmuszony był zmienić formułę swego działania. Przez kilka tygodni zawieszone były próby, weekendowe warsztaty muzyczne, planowane koncerty a także zaplanowane na 2020 rok wyjazdy krajowe i zagraniczne. Pracownicy administracji chóru w trudnej sytuacji pandemii utrzymywali kontakt z chórzystami za pomocą akcji #zostanwdomuzchoremPPCP na Facebooku. Aby umilić czas spędzany w domu i utrzymać kontakt z sympatykami zespołu, chór zaczął umieszczać w serwisie społecznościowym archiwalne zdjęcia i nagrania czy okolicznościowe filmy.

2 maja 2020

W związku z ograniczeniami związanymi z pandemią w przeddzień obchodów Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses przygotował koncert w formule online. W wykonanym w Bazylice katedralnej w Płocku i opublikowanym na Facebooku nagraniu soliści chóru z akompaniamentem Wiktora Bramskiego wykonali utwory: Mazurek Trzeciego Maja, Bogurodzica, Rota, Ave Maria (F. Schubert), Ave Maria (G. Caccini), Ave Maria (A. Doss) i Modlitwa (B. Okudżawa). Dzięki uprzejmości proboszcza Parafii Katedralnej w Płocku, ks. Stefana Cegłowskiego, oraz Dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Płocku, ks. Andrzeja Milewskiego, w nagraniu wykorzystano znajdujące się w ich zbiorach materiały związane z Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

3 maja 2020

W ramach obchodów Święta Narodowego 3 Maja w płockiej Bazylice katedralnej odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Biskupa pomocniczego Mirosława Milewskiego. W nabożeństwie uczestniczyli samorządowcy (m.in. prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i starosta Mariusz Bieniek) i parlamentarzyści. Oprawę liturgii zapewnił chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Ze względu na szczególne obostrzenia pandemiczne śpiewała tylko kilkuosobowa grupa chórzystów.

16 maja 2020

Rok 2020 był Rokiem Świętego Jana Pawła II i z tej okazji chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses przygotował koncert online pt. W 100. rocznicę urodzin Janowi Pawłowi II – Ojczyzno Moja. Ze względu na sytuację epidemiologiczną utwory z akompaniamentem Wiktora Bramskiego wykonała dziesięcioosobowa grupa chórzystów. Podczas koncertu, który został nagrany w Bazylice katedralnej w Płocku, chórzyści wykonali ulubione pieśni Papieża Polaka: Barkę, Czarną Madonnę, Abba Ojcze i Ojczyzno moja z muzyką M. Banacha do słów Karola Wojtyły. W trakcie nagrania prezentowano fragmenty archiwalnych filmów oraz zdjęcia związane z pontyfikatem Jana Pawła II, a także materiały chóru.

23 maja 2020

Biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski udzielił święceń diakonatu czterem alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Liturgię w Bazylice katedralnej w Płocku uświetnił śpiew grupy chórzystów Pueri et Puellae Cantores Plocenses, którzy wykonali m.in. Hymn do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus oraz utwór Terra tremuit Josepha Grubera.

26 maja 2020

Z okazji Dnia Matki chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses opublikował na Facebooku nagranie pięknej neapolitańskiej pieśni Mamma (muzyka Cesare Andrea Bixio, słowa Bixio Cherubini). Utwór z akompaniamentem Wiktora Bramskiego wykonała grupa chórzystek oraz soliści Oliwia Maciejewska (sopran) i Filip Pomianowski (tenor). Nagranie, które zrealizowano w katedrze, siedzibie chóru i plenerach płockiej skarpy, kończy się życzeniami dla mam.

6 czerwca 2020

W Bazylice katedralnej w Płocku odbyła się uroczysta Msza święta, podczas której biskup płocki Piotr Libera udzielił dwóm diakonom święceń prezbiteratu. W czasie Eucharystii bp Libera wręczył także krzyż misyjny i udzielił błogosławieństwo misyjne księdzu, który wyjechał na misję na Jamajkę. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła grupa chórzystów Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Wydarzenie było transmitowane w Katolickim Radiu Diecezji Płockiej i na jego kanale You Tube.

11 czerwca 2020

W uroczystość Najświętszego Serca i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała) w Bazylice katedralnej głównej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił biskup płocki Piotr Libera. Liturgię koncelebrowali również biskup pomocniczy Mirosław Milewski i ks. infułat Wojciech Góralski. Oprawę muzyczną z zachowaniem reżimu sanitarnego przygotowała grupa chórzystów Pueri et Puellae Cantores Plocenses oraz kwartet Canzona.

21 czerwca 2020

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Bazylice katedralnej w Płocku odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Po zakończeniu liturgii kard. Stanisław Dziwisz w towarzystwie bp. Piotra Libery i bp. Mirosława Milewskiego odsłonił i pobłogosławił mozaikę w tzw. oknie papieskim na pierwszym piętrze domu biskupiego. Mozaika przypomina rozmowę Papieża z wiernymi w trakcie wizyty w Płocku w 1991 r. Oprawę muzyczną zapewnił chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses oraz orkiestra dęta z parafii Gąbin. Wydarzenie było transmitowane przez TVP Info oraz Katolickie Radio Diecezji Płockiej.

23 czerwca 2020

Z okazji Dnia Ojca Pueri et Puellae Cantores Plocenses przygotował dla ojców muzyczną niespodziankę. Solistka chóru Julia Chętka z akompaniamentem Wiktora Bramskiego wykonała utwór Love Theme from Romeo & Juliet włoskiego kompozytora Nino Roty. Utwór został nagrany w katedrze oraz w plenerze na Wzgórzu Tumskim. Muzyczny prezent wraz z życzeniami dla ojców chór opublikował na swoim koncie na portalu społecznościowym Facebook.

9 sierpnia 2020

W Bazylice katedralnej w Płocku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Płockie Koncerty Organowe wystąpił Wiktor Bramski oraz chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses. W przededniu obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i obrony Płocka przed bolszewikami w 1920 roku program koncertu w całości wypełniła muzyka polska różnych epok. W części organowej Wiktor Bramski wykonał m.in. Bogurodzicę we współczesnym opracowaniu Mariana Sawy, Preludium a-moll Jana Podbielskiego, a także utwory staropolskich anonimowych twórców - Preambulum in D, Arię nr 59 F-dur i Arię 26 C-Dur. Wiktor Bramski wykonał również organową wersję słynnej Wokalizy Wojciecha Kilara pochodzącej ze ścieżki dźwiękowej filmu „Dziewiąte wrota” oraz znakomite improwizacje na temat pieśni kościelnej Święty Boże op. 38 – wybitnego kompozytora przełomu XIX i XX wieku – Mieczysława Surzyńskiego. Utwory organowe przeplatały wykonane przez chór utwory patriotyczne: hymn Bogarodzico, Dziewico, Pieśń o domu, polonez Cześć ci Polsko, Polskie kwiaty oraz Marsz I Brygady. Tematyczne wprowadzenia do utworów zaprezentowali chórzyści Maria Kozłowska i Tomasz Kędzierski. Proboszcz katedry ks. Stefan Cegłowski, dziękując chórzystom za poruszający występ, podarował im antologię najpiękniejszych pieśni „Księga Patrioty”.

15 sierpnia 2020

Z okazji 100. rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami i Święta Wojska Polskiego w Bazylice katedralnej odbyła się Eucharystia w intencji Ojczyzny. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup płocki Piotr Libera. Muzycznie uświetnił ją chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses, który z okazji przypadającej rocznicy opublikował na Facebooku okolicznościowy 12-minutowy film Płock miasto Bohater – Kawaler Krzyża Walecznych, zawierający fragmenty koncertu patriotycznego chóru z 9 sierpnia. W nagraniu ukazane zostały także miejsca upamiętnienia wydarzeń historycznych, m.in. pomnik dedykowany obrońcom Płocka, cmentarz garnizonowy oraz groby poległych w obronie miasta harcerzy.

4 września 2020

Na zakończenie czwartego dnia VIII Płockich Dni Żydowskich z koncertem pieśni żydowskich w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku wystąpił chór Pueri et Puelle Cantores Plocenses. W repertuarze znalazły się utwory w językach hebrajskim, jidysz i ladino. Były to zarówno pieśni religijne (Havenu shalom Aleichem, Kadisz i Avinu Malkeinu), a także utwory z gatunku muzyki klezmerskiej (Dire Gelt; Du Mejdele, du schejnss). Utwory solowe wykonali Paulina Banaszczak, Julia Chętka, Oliwia Maciejewska, Dominika Zembrzycka, Michał Kędzierski, Filip Pomianowski i Krystian Szymański. Wprowadzenia słownego do koncertu dokonał kierownik MŻM Mariusz Wojtalewicz, a wykonywane utwory prezentowali Maria Kozłowska i Tomasz Kędzierski. Z powodu pandemii z uwagi na obowiązujący reżim sanitarny koncert był możliwy tylko za zaproszeniami i odbył się z udziałem ograniczonej liczby uczestników. Dla szerszej rzeszy słuchaczy koncert był dostępny online na profilu Facebook Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku.

6 września 2020

W ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Płockie Dni Muzyki Chóralnej w Bazylice katedralnej w Płocku odbył się koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses. W programie znalazł się repertuar prezentowany dzień wcześniej w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku z myślą o tych, którzy nie mogli wysłuchać go na żywo. Nagrane fragmenty koncertu zostały również umieszczone na Facebooku.

18 września 2020

W Bazylice katedralnej w Płocku odbył się koncert w ramach XVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Płockie Dni Muzyki Chóralnej. Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna wykonali jeden z największych utworów sakralnych – Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. Partie solowe wykonali wychowankowie chóru: Magdalena Urbanek – sopran, Paulina Banaszczak – alt, Albert Rugieł – tenor, Michał Kędzierski – bas. Artystami dyrygował maestro Francesco Bottigliero. Komentarz muzykologiczny do koncertu zaprezentowali Maria Kozłowska i Tomasz Kędzierski.

27 września 2020

Koncert „Musica Sacra” był trzecim koncertem w ramach XVIII edycji festiwalu Płockie Dni Muzyki Chóralnej w Bazylice katedralnej w Płocku. W repertuarze znalazły się utwory muzyki sakralnej m.in. Georga Friedricha Händla, Jana Sebastiana Bacha, Johanna Pachelbela oraz Gulio Cacciniego. Na początku koncertu wybrzmiał hymn pochwalny Laudate Dominum Charlesa Gounoda. Istotną część programu stanowiły tradycyjnie utwory barokowe, takie jak Dignare, o Domine (solo Dominika Zembrzycka) oraz Chorał 147 Jana Sebastiana Bacha (Jesus bleibet meine Freude). Z kompozycji współczesnych zostały wykonane utwory The Lord bless you and keep you (Pan cię błogosławi i strzeże) Johna Ruttera oraz Laudate Dominum Josefa Czyżewskiego. Młodsza grupa chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses wykonała na głosy równe Sanctus (chorał gregoriański z mszy łacińskiej Messa Orbis Factor) oraz średniowieczny hymn Ubi caritas w opracowaniu Klausa Krämera. Popularną włoską pieśń Mamma z muzyką Cesare Andrea Bixio wykonali Oliwia Maciejewska oraz Filip Pomianowski. W solowym wykonaniu Julii Chętki zabrzmiał natomiast motyw miłosny z filmu Romeo i Julia - utwór słynnego kompozytora muzyki filmowej Nino Roty. Koncert poprowadzili chórzyści: Natalia Muszyńska i Paweł Andrzejak.

4 października 2020

W kościele Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Benedykta w Płocku odbył się koncert chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses w ramach projektu "Kultura zaprasza Płock!” z okazji 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji chór wykonał najpiękniejsze utwory związane z pontyfikatem Papieża Polaka, m.in.: Ojczyzno moja Macieja Banacha, Modlitwa do Bogurodzicy księdza Jana Żukowskiego, a także słynne pieśni – Barkę i Czarną Madonnę. Z programem koncertu zapoznał zebranych słuchaczy chórzysta Tomasz Kędzierski. Współorganizatorem koncertu dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego było Akademickie Stowarzyszenie "Ambitni w Działaniu".

11 października 2020

Z okazji inauguracji roku akademickiego wyższych uczelni diecezji płockiej oraz 200. rocznicy powstania Towarzystwa Naukowego Płockiego oraz w ramach XX Dnia Papieskiego w Bazylice katedralnej w Płocku odbyła się uroczysta msza św. pod przewodnictwem biskupa płockiego Piotra Libery. Oprawę muzyczną przygotował chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses. W liturgii uczestniczyły m.in. władze samorządowe miasta i powiatu, stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz rektorzy uczelni wyższych z diecezji płockiej. Wieczorem w Bazylice katedralnej w Płocku w drugim dniu jubileuszowych 35. Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej, pod hasłem „Totus Tuus” oraz w ramach Festiwalu Płockie Koncerty Organowe wystąpił Wiktor Bramski oraz chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Słuchacze usłyszeli utwory muzyki organowej: Preludium F dur Vincenta Lübecka, Allein Gott in der Höh sei Ehr Josepha G. Walthera, Chór pielgrzymów z opery Tanhäuser Richarda Wagnera oraz Preludium Plein Jeu a la Couperin Gordona Younga. Dzieła te przeplatały się z utworami w wykonaniu chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses: Tota pulchra es Maria Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Alleluja Gordona Younga, Ave Maria Alfreda De Dossa, Pozdrowienie Anielskie Stanisława Moniuszki, Ave Maria Giulio Cacciniego. W programie znalazły się również najpiękniejsze pieśni związane z pontyfikatem Ojca Św. Jana Pawła II m.in. Czarna madonno i Barka, a także Magnificat z solistą Michałem Kędzierskim.

18 października 2020

W czasie trwających w Płocku 35. Dni Kultury Chrześcijańskiej w kościele paraf. p.w. Św. Jadwigi w Płocku odbył się drugi koncert z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II w ramach projektu "Kultura zaprasza Płock!”. Koncert poprzedziła Msza święta z oprawą muzyczną chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

25 października 2020

Ostatni koncert chóru Pueri et Puellae Cantores Plocensens w ramach projektu "Kultura zaprasza Płock! - 100. rocznica narodzin Jana Pawła II” odbył się po mszy świętej w kościele paraf. p.w. Św. Wojciecha w Płocku. Jak w poprzednich koncertach repertuarem dostosowanym do tematyki koncertu chór upamiętnił pontyfikat Papieża Polaka.

1 listopada 2020

Msza św., która tradycyjnie ma miejsce w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu zabytkowym w Alejach Kobylińskiego w Płocku, z powodu aktualnych obostrzeń związanych z pandemią, sprawowana była w Bazylice katedralnej. Liturgii przewodniczył biskup płocki Piotr Libera, a oprawę muzyczną zapewnił chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses. Msza święta sprawowana była za wszystkich zmarłych diecezjan, a szczególnie tych, którzy odeszli w ostatnim czasie dotknięci epidemią COVID-19 oraz za zmarłych biskupów diecezjalnych i spoczywających w bazylice dawnych władców Polski i książąt mazowieckich.

8 listopada 2020

Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses uświetnił Mszę św. w Bazylice Katedralnej w intencji podopiecznych Hospicjów Domowych i Stacjonarnych Caritas Diecezji Płockiej, którzy odeszli w minionym roku. Mszy świętej przewodniczył dyrektor Caritas Diecezji Płockiej, ks. Szczepan Bugaj, a kazanie wygłosił wicedyrektor Caritas, ks. Adam Przeradzki.

11 listopada 2020

W 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w płockiej katedrze odbyła się uroczysta Msza święta w intencji ojczyzny. Obchodom liturgicznym przewodniczył bp Mirosław Milewski z oprawą muzyczną chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses. W uroczystości uczestniczyli m.in. marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, prezydent miasta Andrzej Nowakowski oraz starosta Mariusz Bieniek. Z powodu pandemii obchody Narodowego Święta Niepodległości w Płocku miały charakter symboliczny i w uroczystościach z powodu ograniczeń epidemicznych mogła wziąć udział tylko ograniczona liczba osób. Msza św. była transmitowana przez Katolickie Radio Diecezji Płockiej. 

20 grudnia 2020

Ostatni koncert tegorocznego Festiwalu Płockie Koncerty Organowe odbył się w formule online. Powodem przeniesienia wydarzenia do sieci były ograniczenia związane z pandemią. Koncert nagrany w Bazylice katedralnej w Płocku opublikowano na Facebooku. Koncert w wykonaniu organisty płockiej katedry Wiktora Bramskiego oraz chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses w całości wypełniły utwory związane z adwentem. Rozpoczęto go od staropolskiego pieśni adwentowej Rorate caeli z solistami: Krystianem Szymańskim, Filipem Pomianowskim i Jakubem Ciepłuchą. W dalszej części Wiktor Bramski wykonał: chorał luterański Nun komm, der Heiden Heiland (Przyjdź, teraz zbawicielu pogan) Jana Sebastiana Bacha oraz Gammal fäbodpsalm fran Dalarna Oskara Lindberga. Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses zaprezentował natomiast utwory: Kleszczmy rękoma wszyscy zgodliwie Mikołaja Gomółki, Veni, Veni Emmanuel Claude’a Thompsona, chorał Jesus bleibet meine Freude Jana Sebastiana Bacha, Gaude Maria Virgo Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, a także Niebios Królowa z solistką Pauliną Banaszczak oraz majestatyczną kompozycję Niebiosa głoszą Ludwika van Beethovena. Koncert zakończył Wiktor Bramski wspaniałym chorałem organowym Jana Sebastiana Bacha – Wachtet auf ruft uns die Stimme.

22 grudnia 2020

W dniach 19–20 grudnia 2020 r. w Rzymie we Włoszech odbył się wirtualny konkurs Christmas Inside Roma, do udziału w którym zgłosiło się 40 chórów z całego świata (m.in. z Brazylii, Kolumbii, Kuby, Rosji, Indonezji, Słowacji, Białorusi, Włoch, Ukrainy, Bułgarii, Rumunii, Węgier oraz z Polski). Nagrania oceniło jury pod przewodnictwem Pasquale Veleno. Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses wystąpił w dwóch kategoriach, odnosząc kolejne sukcesy. W kategorii muzyki polifonicznej do 27 lat zdobył złoty medal oraz tytuł championa za wykonanie utworów Kleszczmy rękoma Mikołaja Gomółki, Veni, Veni, Emmanuel Claude’a Thompsona oraz Gaude Maria Virgo Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Drugi złoty medal chór zdobył w kategorii folkloru choreograficznego do 15 lat, w ramach której wykonał pieśni Głęboka studzienka w opracowaniu Piotra Jańczaka, Przedoj, matko, kónia, przedoj Tadeusza Szeligowskiego oraz Polonaise Józefa Świdra. Ponadto solista chóru Krystian Szymański, który wystąpił w kategorii wokalu lirycznego otrzymał złoty medal za wykonanie Arii Monestatosa Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Piosnki Dudarza Ignacego Jana Paderewskiego.

24 grudnia 2020

Z okazji świąt Bożego Narodzenia najmłodsza grupa chórzystów chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses przygotowała współczesną kolędę To już pora na wigilię. Utwór został skomponowany w 1999 roku przez Zbigniewa Preisnera do słów Wandy Chotomskiej. Kolędę z akompaniamentem Wiktora Bramskiego nagrano w świątecznej scenerii w siedzibie chóru. Nagranie wraz z życzeniami bożonarodzeniowymi chór opublikował na swoim koncie na portalu społecznościowym Facebook.

24 grudnia 2020

Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses uświetnił Mszę św. pasterską w Bazylice katedralnej w Płocku. Liturgię odprawiali biskup płocki Piotr Libera oraz biskup pomocniczy Mirosław Milewski w towarzystwie księży z Wyższego Seminarium Duchownego i parafii katedralnej. Mszę transmitowało Katolickie Radio Diecezji Płockiej